Trochu o komunitě Česky!steemCreated with Sketch.

in hive-128464 •  6 months ago  (edited)

Nechce se mi uklízet doopravdy, a tak si dělám pořádek virtuální. T. to má naštěstí podobně, generální úklid domácnosti tak bude až mañana. Což je mimochodem zvláštní slovo, které v mužském rodě znamená zítřek nebo budoucnost obecně a v ženském rodě ráno. Ale zpátky k tématu. Komunity nabízí možnost moderovat obsah, který se v nich objevuje. A mají několik uživatelských rolí. Je to struktura, která nemusí každému sedět, a proto je dobře, že zůstává možnost využívat nemoderované a tagy tak, jak jsou doposud. I tag #cesky samozřejmě zůstává beze změny.

Cirka tuctu služebně starších, kteří tu dlouhodobě působí, mají trošku rozhled a vědí, co na Steem patří a co ne, jsem přidělil roli moderátora. Jsou to také ti, co obvykle vítají nováčky a pomáhají jim. Možná jsem na někoho zapomněl, kdyžtak si napište do komentáře.

image.png

Funkce je to samozřejmě hlavně symbolická, ale u jména se vám v závislosti na používaném frot-endu objeví symbol moderátora a možnost "udělit si" nějaký titul. Cvičně jsem @krakonos'e jmenoval Panem Historikem. Snad se nenaštve. Ostatně, svůj titul si může sám změnit. Takhle to vypadá na Steemit:

image.png

A takhle na Steempeak:

image.png

Zároveň jsem nastavil dvě základní pravidla, která beztak téměř všichni dlouhodobě respektujeme:

image.png

Čeština mezi jazyky zatím není, ale měla by se tam brzy objevit, pak to může kterýkoli moderátor změnit.

Moderátoři pak mají jednu unikátní pravomoc, a to udělit někomu "mute", porušuje-li pravidla komunity. Příspěvky dotyčného se v komunitě nebudou zobrazovat, ale v blockchainu samozřejmě budou standardním způsobem zapsány. Zatím jsem zkusil cvičně ztišit dva účty biblických robotů, kteří se mi objevují pod každým postem. Uvidíme, jak to bude fungovat.

Jak nedávno upozornil @bucipuci, začínají se objevovat soutěže pro jednotlivé komunity. Zatím je třeba, aby komunity pro účast psaly anglicky, ale věřím, že do budoucna se objeví i ne-anglické soutěže. Účast na komunitním dění a kvalitní tvorba nám tak s trochou štěstí může vynést nějaké zajímavé upvote nebo třeba delegaci SP.

Obecně jsem zaznamenal, že články uveřejněné v rámci kvalitních a moderovaných komunit mají větší šanci získat si pozornost větších ryb.


Edit: opravdu to funguje, komentář "muted" autora se na Steemit nezobrazil:

image.png

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

Díky za info. :-)
!trdo
!COFFEEA
!BEER

This post has received a 3.13 % upvote from @drotto thanks to: @sbi-booster.

Děkuji za důvěru a za odpověď. Zrovna jsem se chtěl zeptat, co taková funkce moderátora obnáší :)

Ještě že máme svého "šéfa", který dovede vysvětlit, o co se jedná. Dík za důvěru :-)

Nic proti víře, ale ty biblo roboti fakt otravují. Jinak jsem tu nový a vlastně ani nevím o co go.
!trdovoter

Cirka čtvrt roku zpátky tady začaly experimenty s komunitami, které by měly fungovat podobně jako subreddits na Reddit, tedy de facto jako místnosti, v nichž se lidé baví na nějaké téma.

Ne všechny front-endy ale tuhle novinku reflektují. Ty používáš Busy, a tak se pro tebe podle všeho nemění vůbec nic. Změny si všimneš třeba ve Steempeak nebo na Steemit.

Busy používám chvíli. Spíš zkouším si bude víc vyhovovat. hive-128464 je tag na komunitu? Je treba se nějak registrovat ?

Ano, hive-128464 je tag komunity. Není to úplně hezké, ale ve Steempeak funguje, že když napíšeš jako první tag #cesky, měl bys rovnou publikovat do komunity.

Do komunity se není třeba přidat, aby se tam tvůj příspěvek objevil, ale je to lepší. Můžeš tak učinit třeba tady: https://steemit.com/created/hive-128464

Jak jsem psal. Jsem tu krátce a sotva se rozkoukavam. Původně jsem ani nechtěl na steemit psát. Tak uvidíme...
Díky

Sorry, @zirky you're not allowed to summon the bot on the post that shared by @godfish!


Support @trendotoken projects by delegating : 100SP , 200SP , 500SP , 1000SP , 2000SP

nechceš to ještě prsknout na wiki steem.center :)

No, ani ne :/ ta editace tam je pěkně otravná :)

normální wiki :)


Hey @godfish, here is a little bit of BEER from @garygeo1 for you. Enjoy it!

Learn how to earn FREE BEER each day by staking.

coffeea Lucky you @godfish here is your COFFEEA, view all your tokens at steem-engine.com Vote for c0ff33a as Witness