Globální oteplovaní po několikáté

in cesky •  5 months ago 

Ti kdo mě nějaký čas čtou jako @phortun tak vědí že moje ekologické názory nejsou zrovna v souladu s hlavním proudem. A už několikrát sem tu vyjádřil pochyby o tom jestli je globální oteplování vůbec způsobené člověkem a jestli vůbec je nějaké globální oteplování. Avšak poslední data co se mi včéra dostala do ruky mě zase nutí se k tomu znovu vyjádřit.

Dnes se používá globální změna klimatu, pro jistotu aby se kdyžtak bylo z obliga kdyby ty haluzný predikce přeci jen nebyli pravda. No globální změna klimatu se dá jednodušeni nazvat slovem počasí. :) Ono to počasí se také neustále a globálně mění, včerá nebylo jako je dnes.

Ale zpět k tomu oteplování. NOAA vybudovala v roce 2005 síť měřicích stanic v USA nazvanou USCRN. A pokud se podíváte na graf průměrných teplot.

Opera Snapshot_20200105_154335_www.ncdc.noaa.gov.png
Source: NOAA

tak si můžete všimnout že nějaké závratné oteplování se nekoná. Spíše se dá říci že se teplota za posledních 14 let v USA skoro nezměnila. Pro Vás co čučíte už nějaký čas na grafy ceny krypta to na první pohled je jasné i bez nějakých interpolací. Je jasné že 14 let je pro nějaké globální tvrzení málo a tak nám Oteplovací alarmisté vždy předloží tento graf velice rádi.

A já jim pak na oplátku místo 100 letého grafu můžu předložit tisíciletý.

S kterým jsou ještě větší problémy než s tím stoletým. Proč? No protože jeho data pochází z ledovcových vrtů. A Problém stoletého je právě důvodem proč celá síť USCR vlastně vznikla. Velice moc dobře víme že naše města se oteplují, ale není to protože by se oteplovala planeta, ale je to protože v nich přibývá asfaltu skla a ubývá zeleně. Proto na druhém grafu jso udvě křivky a ta červená jsou právě upravená data podle toho co bylo naměřeno v síti USCR.

Proto mě třeba fascinuje vyjádření rektora Zemědělské univerzity ke globálnímu oteplování. Stačí když se kouknete na první dvě minuty. Proč záměrně používá zkreslená fakta? Říkám záměrně, protože on stoprocentně ví že teplotní řada z Klementýna je ovlivněna tepelným ostrovem města. A když vidíte že Vás manipuluje i rektor zemědělské univerzity v polopopurizačním pořadu iDnes tak se sami sebe musíte ptát čemu máte věřit.

Já osobně nevěřím věcem co někdo říká a když mám čas tak si najdu ty opravdová data a studie a přečtu si je. Třeba jaku tohle od jednoho profesora z Alabamské univerzity. Velice doporučuji si alespoň prostudovat grafy, když už nic jiného. Jenže je mi jasné že široká veřejnost na tohle nemá čas, znalosti a chuť. A tak se raději spokojí s přečtením palcového titulku. Krom toho jak Vám jistě @godfish potvrdí ten negativně skandální se lépe prodává.

Vlastně mě k tomuto tématu přivedl sraz se spolužáka z vejšky. Kdy jsme se chvíli bavili o šílené náplni naší spolužačky, která sedí v Bruselu a má na starost přidělování grantů pro projekty bojující s globálním klimatem. No ono se to jmenuje honosněji, ale to je jedno. Třeba měření prdícího výkonu u krav je super tahák jak dostat dotace a to že navrhujete v postupu utratit každou krávu, která prdí nadměrně už přeci žádný problém není... hlavní je že se bude produkovat méně toho skleníkového metanu.
Co ale problém je že právě tyhle selektivní prachy do výzkumu nám tvoří podklady podle kterých se pak úřednický šimel rozhoduje. A stejně tak jako je to celé zmanipulované tak stejně tak manipulovaně pak budou nastaveny normy a tak až přijde nařízení z EU, které bude nařizovat utratit všechny nadměrně prdící krávy nebo vysázet rybízi na rašeliništi tak budete vědět odkud vítr vane.

Pro mě však ve vzduchu visí podstatnější otázka. Jak dlouhá časová řada z USCRN sítě bude potřeba aby jsme přehodnotili své černé vidění budoucnosti globální teploty.

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

Je škoda prostředků, které se vynakládají na boj s podobnými nafouknutými bublinami. Můžou pak chybět jinde, kde by měly rozumné využití.
Ten tisíciletý graf je zajímavý.

!BEER
!trdovoter
!COFFEEA

Congratulations @jjprac, you successfuly trended the post shared by @petrvl!
@petrvl will receive 0.77863275 TRDO & @jjprac will get 0.51908850 TRDO curation in 3 Days from Post Created Date!

"Call TRDO, Your Comment Worth Something!"

To view or trade TRDO go to steem-engine.com
Join TRDO Discord Channel or Join TRDO Web Site

Congratulations @jjprac, 2.5% upvote has been shared with your successful call on the post that shared by @petrvl!


Support @trendotoken projects by delegating : 100SP , 200SP , 500SP , 1000SP , 2000SP


Hey @petrvl, here is a little bit of BEER from @jjprac for you. Enjoy it!

Learn how to earn FREE BEER each day by staking.

coffeea Lucky you @petrvl here is your COFFEEA, view all your tokens at steem-engine.com Vote for c0ff33a as Witness

Já myslím, že budoucnost můžeme směle vidět černě. Každý dle svého naturelu.
!trdo

Congratulations @krakonos, you successfuly trended the post shared by @petrvl!
@petrvl will receive 0.29084063 TRDO & @krakonos will get 0.19389375 TRDO curation in 3 Days from Post Created Date!

"Call TRDO, Your Comment Worth Something!"

To view or trade TRDO go to steem-engine.com
Join TRDO Discord Channel or Join TRDO Web Site

jj ten článek co připravuju ten bude dost smuteční... no spíš co chci napsat...

Někdy se zas sejdeme. Nejlépe bych při něm potřeboval zřídit nějakou BTC softwarovou peněženku. Odhodlal jsem se k nějakému tomu minispoření...
Zatím netuším, jak tam budu posílat prostředky.

bude to více než 5000 kč???
tak si kup trezor

Ne, letos chci postupně nalít právě těch asi 5000,- Kč. Trezor zatím nechci.

ok :) te jsme nemocnej tak pak třeba příští tejden to už mi snad bude líp...

Na pár týdnech či měsících nezáleží. Jen to chci vyzkoušet. Kamenem úrazu pro mě bude převod peněz.

haha uvidíš jak jednoduchý to bude ;)

Za vším hledej jen a jen peníze. Jestli se teď řeší tohle téma, tak se bude řešit tak dlouho, dokud dotační kanály nevyschnou. Pak se najde zase něco jiného :)

Congratulations @petrvl! You have completed the following achievement on the Steem blockchain and have been rewarded with new badge(s) :

You distributed more than 30000 upvotes. Your next target is to reach 31000 upvotes.

You can view your badges on your Steem Board and compare to others on the Steem Ranking
If you no longer want to receive notifications, reply to this comment with the word STOP

To support your work, I also upvoted your post!

Vote for @Steemitboard as a witness to get one more award and increased upvotes!

Plne s tebou souhlasim. Ja jsem uz pred lety poslouchala ruzne vedce a napriklad taky Lorda Moncktona, ktery to vsechno potvrzuje. Navic se ukazuje, ze ty obrovske ohne v Kalifornii nebo Amazonii byly specielne zalozeny. Australia je taky na takovem seznamu - Agenda 2030/depopulace.

Nenapsal bych to lépe. Mne štve vše, co jsi tady zmínil. Hlavně ten Brusel a jeho připosranost všem "ekologickým" pardón - pičusům, kteří si nevidí na špičku nosu.

Congratulations @petrvl, your post successfully recieved 1.06947338 TRDO from below listed TRENDO callers:

@jjprac earned : 0.5190885 TRDO curation
@krakonos earned : 0.19389375 TRDO curation


To view or trade TRDO go to steem-engine.com
Join TRDO Discord Channel or Join TRDO Web Site