Pojištění

in cesky •  5 months ago 

Tak jo jeden nápad si sepíšu než se ztratí a než začnu doma uklízet. Celkem často nakupuji v Alze za krypto. A popravdě jsou docela vášnivý vtom Vám vnutit pojištění, prodloužení záruky a podobné finanční produkty... takže to asi musí být pro ně výdělečné. Jak moc nevím, ale podle snahy kterou do toho vkládají asi dost. Pojišťovny taky hodně nesou.

Jaký je tedy rozdíl mezi řekněme kapitalistickou pojišťovnou a družstevní. Asi dost velký. Přeci jen ten rozdíl se bude rovnat generovanému zisku. Nejsem žádný socialista myslím, protože přeci uvažuji nad tím jak něco mít levněji a zaplatit méně a to jsou výsostné vody kapitalismu.

Takže si položíme zajímavou otázku. Jak praktikovat komunistickou idei v kapitalistickém světě? Usmíváte se? Já taky. Jo jasně a teď zpátky k tomu krpytu. Co že to tu máme vlastně k dispozici. Nějaký blockchain, chytré kontakty a decentralizovanou síť. A dokážeme tedy komunistickou ideu vytvořit kapitalistickými prostředky. No jasně že jo. Vezmeme celý ten produkt pojištění a vložíme ho do krypta.

@krakonos určitě bude přemýšlet nad tím jak to nějak zaonačit a vydělat na tom více než ostatní. Ok. Tak já se tedy pokusím popsat krypto pojištění a vy mi řekněte jestli v tom vidíte díry.

No základem bude nějaký blockchain s chytrými kontrakty, nebo možná lépe jen chytré kontrakty na bitcoinové LN síti. Účast je čistě dobrovolná. Koupíte produkt nahrajete nákup do sítě a podle zvoleného pojištění které chcete uzamknete ony prostředky. Můžeme třeba předpokládat i verzi pravidelného produktu, kdy platíte nějaký paušál a máte vše kryté.

Zní to dobře a jak tedy dojde k vyrovnání v případě pojistné události. Certifikovaný servis vám dá jen potvrzení o rozbité věci a zas to nahrajete do sítě. A síť Vám v tomto případě uvolní dané prostředky podle Vámi definovaného produktu.

Jasně už to vidím, jdu se domluvit se servisem aby jsme zkouleli nějaký podvod a nahlásily nějaké věci co se nás netýkají. Ano, takový lidé jsou a od toho jsou tu zákony. Ale zpět k idei krypta. Trustless tedy bez-důvěry. Ok tak se smíříme s tím že lidé podvádějí a nebudeme do toho tahat státní orgány. Kolik bude procent podvodů. Zkrátka to připočítáme k produktům a rozdělíme to mezi všechny. Ha já vím že se Vám to nelíbí. :) Takže tedy trochu okořeníme systém gejmifikací stejně tak jako to mají pojišťovny a uděláme nějaké levly a vrstvy sítě. Rozbijí se Vám věci málo, super jdete o vrstvu výš kde platíte méně za pojištění. Nazveme to vrstvou spořádaných občanů. :) Prostě zkrátka dělíte ty náklady ve své vrstvě. Patříte k lidem co si kupují šméčka, nestarají se o ně a rozbíjejí je. No jasně pak je jasné že budete platit více.

Takže idea je jasná teď to už jen spočítat napsat kód a máme to hotové. Trocha té betaverze a tunění aby to bylo stále pořád výhodnější pro všechny než dnešní pojišťovny generující zisk svým majitelům a je to. Osobně bych řekl že to je brnkačka, stačí jen dostatečně široký počet uživatelů.

Jsem si jistý že tahle idea není jen ideou, ale něčím na čem dozajista někdo dělá nebo bude dělat. A určitě to někdo vymyslí ještě lépe, ještě efektněji. Víc hlav víc ví.

Tak já jdu tedy uklízet...

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

Obecně je to přechod k systémům, kde není potřeba lidi. Nebo alespoň ne tolik. Nějaký Oracle může skutečnost z reálu zdigitalizovat a pak může opravdu fungovat i to pojištění.

ovšem, když to bude pořád generovat zisk tak to prostě výhodnější nebude...

Myslím, že něco na ten způsob už funguje. Nějaký pojišťovací klub či co...
!trdo

Congratulations @krakonos, you successfuly trended the post shared by @petrvl!
@petrvl will receive 0.30244388 TRDO & @krakonos will get 0.20162925 TRDO curation in 3 Days from Post Created Date!

"Call TRDO, Your Comment Worth Something!"

To view or trade TRDO go to steem-engine.com
Join TRDO Discord Channel or Join TRDO Web Site

ale v tu chvíli je ten klub jako věc které musíš věřit... tady u tohohle řešení ničemu nemusíš věřit, protože to funguje samo :)

To je zajímavá vize. Jistě se v budoucnu stane skutečností.

!trdovoter

Congratulations @jjprac, you successfuly trended the post shared by @petrvl!
@petrvl will receive 0.76748512 TRDO & @jjprac will get 0.51165675 TRDO curation in 3 Days from Post Created Date!

"Call TRDO, Your Comment Worth Something!"

To view or trade TRDO go to steem-engine.com
Join TRDO Discord Channel or Join TRDO Web Site

Congratulations @jjprac, 2.7% upvote has been shared with your successful call on the post that shared by @petrvl!


Support @trendotoken projects by delegating : 100SP , 200SP , 500SP , 1000SP , 2000SP

Congratulations @petrvl! You have completed the following achievement on the Steem blockchain and have been rewarded with new badge(s) :

You distributed more than 28000 upvotes. Your next target is to reach 29000 upvotes.

You can view your badges on your Steem Board and compare to others on the Steem Ranking
If you no longer want to receive notifications, reply to this comment with the word STOP

Vote for @Steemitboard as a witness to get one more award and increased upvotes!

Congratulations @petrvl, your post successfully recieved 1.069929 TRDO from below listed TRENDO callers:

@krakonos earned : 0.20162925 TRDO curation
@jjprac earned : 0.51165675 TRDO curation


To view or trade TRDO go to steem-engine.com
Join TRDO Discord Channel or Join TRDO Web Site