Na Hive bude váš hlas silnější

in hive-128464 •  5 months ago 

Zejména dočasně. Při rozdělování odměn se totiž bere v potaz pouze SP, která byla využita za dané období k hlasování. A tento model zůstane zachován. Pokud by měl Hive (nebo Steem) jednoho jediného aktivně hlasujícího uživatele, sic třeba s 10 HP (SP), který by za týden udělil jeden jediný hlas, celý Reward Pool by připadl příjemci tohohle hlasu.

Na Steemu je spousta automatických hlasů. A teď mi nejde ani tak o roboty jako o curator trails individuální autovoting. Ne že bych si stěžoval, sám takových hlasů dostávám spoustu od lidí, kteří se tu nějakou dobu pohybovali a pak zmizeli. O tyhle hlasy mrtvých, nebo alespoň spících duší Hive přijde.

SteemAuto na Hive přejde. A pokud ne, někdo jiný vytvoří stejný nástroj, přechod je otázka nejvýše dní, vytvoření alternativy týdnů. Ale pokud se jeden každý člověk, který automatické hlasování využíval, znovu nepřihlásí svým privátním klíčem a neautorizuje nové hlasování pro Hive, nebude tam hlasovat. Tahle funkcionalita totiž není součást blockchainu, a tak nemůže být forknuta.

Prvních pár dní, možná týden, bychom tedy měli zaznamenat výrazně silnější hlasy. Jejich síla se bude snižovat, ale ve výsledku bude množství aktivně používané HP stoprocentně nižší než množství dnes aktivně využívané SP. Reward Pool je ale stejně velký, pokud jde o počet mincí v něm. Tržní cena je samozřejmě věc jiná, ale jak jsem psal včera, trhy zatím reagovaly příznivě.

Mimochodem, na sílu hlasu nemá vliv absence ninja mined stake na Hive, protože tento podíl nebyl využíván k hlasování.Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

!trdo
!COFFEEA
!BEER

Congratulations @garygeo1, you successfuly trended the post shared by @godfish!
@godfish will receive 0.05346000 TRDO & @garygeo1 will get 0.03564000 TRDO curation in 3 Days from Post Created Date!

"Call TRDO, Your Comment Worth Something!"

To view or trade TRDO go to steem-engine.com
Join TRDO Discord Channel or Join TRDO Web SiteJoin the community in our migration to Hive, a community built blockchain for the community. All Steem account holders will receive equivalent stake on the new Hive blockchain.

Please follow @innerhive on twitter for more information.

Abych si to shrnul. Dnes v 15.30 se přihlásím na SteemAuto (nebude se už jmenovat jinak?) a něco tam potvrdím... Je to tak?
A bude probíhat automatické hlasování i ve starém Steemitu?
Mnou delegovaná SP na Steemitu. Přejde i na Hive?
Jak se vlastně do toho Hive přihlásit?
!trdo Bude mít smysl ho dávat na Hive?

Congratulations @krakonos, you successfuly trended the post shared by @godfish!
@godfish will receive 0.26921363 TRDO & @krakonos will get 0.17947575 TRDO curation in 3 Days from Post Created Date!

"Call TRDO, Your Comment Worth Something!"

To view or trade TRDO go to steem-engine.com
Join TRDO Discord Channel or Join TRDO Web Site

Nevím, nekoukal jsem na to, jaké plány má SteemAuto. Pokud chtějí, migrace na Hive by měla být velmi jednoduchá. Možná budou chtít zůstat.

Pokud se přesunou, nejsnazší pro ně i pro uživatele je nechat vše při starém. Můžou se ale rozhodnout nějakou službu nebo funkcionalitu přeprogramovat.

Tvá delegovaná SP se zrcadlově přelije i na Hive. Pokud teď někomu deleguješ 1 000 SP, brzy mu budeš delegovat 1 000 SP a 1 000 HV. Obě delegace můžeš nezávisle na sobě zrušit.

Na stránce www.hive.blog zadáš dnes odpoledne své uživatelské jméno a jeden ze svých stávajících klíčů.

Nevím, jestli konkrétně Trdo přechází. Co jsem četl, velká část decentralizovaných aplikací chce migrovat. Zejména ty, které se vyjadřovaly negativně k Sunovi a jeho aktivitám. Třeba Steemhunt ale zůstává.

!trdo

Congratulations @zirky, you successfuly trended the post shared by @godfish!
@godfish will receive 0.00968963 TRDO & @zirky will get 0.00645975 TRDO curation in 3 Days from Post Created Date!

"Call TRDO, Your Comment Worth Something!"

To view or trade TRDO go to steem-engine.com
Join TRDO Discord Channel or Join TRDO Web Site

Dobrý postřeh. Díky absenci autovotingu bude také možno získat mnohem vyšší kurátorské odměny skrze manuální kurátorství (dělo se tak i u některých předchozích HF).

Na bzučenou v Úle :)

coffeea Lucky you @godfish here is your COFFEEA, view all your tokens at steem-engine.com Vote for c0ff33a as Witness