Полум'яні квіти маку

in hive-160799 •  2 months ago 

P6050889.JPG

Приходить літо і в полях можна побачити безліч диких маків, які червоними плямами майорять здалеку. Для мене вони разом з волошками створюють справжню, «сільську» атмосферу літа, яка добре відчутна, якщо гуляти теплого літнього вечора поза селом. Такі макі дрібні і в’януть одразу ж після того, як їх зірвати.

Проте, якщо ви хочете милуватися цими полум’яними квітами не в полі, а в себе вдома, ви можете посіяти їх на своєму подвір’ї. Для цього вивели спеціальні декоративні маки із крупними квітами. У нас в Яворові вони ростуть на кожному другому подвір’ї.

Мене завжди заворожували макові квіти. А зсередини вони виглядають взагалі якимось неземними: якась зелена голова оточена десятками щупалець. Здається, що вони несуть в собі небезпеку. Недарма ж існує стільки легенд про підступність макових полів. Тільки небезпека криється (якщо вірити цим легендам) не в щупальцях, а в снодійних властивостях маку. Існують оповіді про мандрівників, які потрапляли на галявини, зарослі маковими квітами, лягали відпочити від важкої дороги, засинали і більше ніколи не прокидалися. Звучить моторошно, чи не так?

Насправді реальність таких історій ніколи не була підтверджена, але з маку насправді виготовляють опіум, який є сильним знеболювальним та наркотиком. Проте декоративний мак не має таких властивостей, то ж його вирощувати цілком безпечно 😄

P6050890.JPG

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!