Крива кладка

in hive-165469 •  2 months ago 

крива кладка 1.jpg

Є дві категорії місць, які ти пам’ятаєш з дитинства. Одні залишаються незмінними роками і сьогодні виглядають так, як і двадцять-тридцять років тому. Інші ж місця міняються кардинально.

От взяти, наприклад, річку Шкло, яка протікає майже через увесь Яворів – містечко, де я народилася, виросла і де я зараз тимчасово проживаю. Свою назву річка отримала через те, що її вода завжди була чиста, як скло (у нас кажуть шкло). Зараз вода теж не виглядає брудною, але береги річки змінилися до непізнаваності. Там, де колись були піщані береги і пологі заходи у воду, зараз росте осока та очерет, а де-не-де і дерева, здебільшого вільха. Зараз у Шклі вже ніхто не купається, а колись це був рай для дітлахів. Ми малі проводили купу часу на піщаній мілині, плаваючи у теплій воді мілководдя.

От що залишилося незмінним, так це пішохідний міст, який споруджений через ту ж річку Шкло. Він виглядає точнісінько так само, як і у моєму дитинстві – старим та перекособоченим. Він вже тоді отримав назву Крива Кладка. Щоправда, з того часу один раз ремонтували, бо його перила були відвалилися, і щоб ніхто не впав у воду, то їх приварили. Але опори як були кривими, так і залишилися. Але якщо вони вже в такому стані витримали декілька десятиліть, то ж, мабуть, вони знайшли свій «дзен» 😃

Я часто користуюся цим шляхом зараз, під час прогулянок, він значно скорочує шлях додому. Цю кладку не позначено на картах, однак вона там є.

крива кладка 3.jpg

Ось таке собі локальне (хотіла написати пам’ятне місце, але подумала, що радше корисне) місце є у нас. Майте на увазі, якщо збиратиметесь гуляти пішки по Яворову, може стане у нагоді.

P6091096.JPG

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!