Downvote The Trash. MK Joins The Battle, Fuck Yeah!

in polish •  9 months ago 

downwote.png
jak widać trending będę czyścił używając silniejszego konta


Przez niecałe dwa lata pod adresem bidbotów przeczytałem na #polish setki narzekań i oskarżeń o całe zło na Steem. I co? Gdy pojawiły się darmowe downvoty a wraz z nimi szansa by wyeliminować bidboty to dalej nikt nie flaguje. Ludzie, z wami coś nie tak. To na co teraz narzekacie? Na cenę STEEM? A może na to że ktoś dostał flagę i płacze jak gówniarz w piaskownicy który dostał pstryczek w ucho od silnieszego kolegi a cała reszta mu wtóruje i głaszcze po głowie, mówiąc mu że spotkała go wielka niesprawiedliwość, a najgorsze w tym wszystkim jest to że na tym blockchainie nie ma żadnego admina do którego można by było podpierdolić flagującego o tzw. mowę nienawiści. Jeżeli tak myślicie, to wracajcie na facebuki i inne wynalazki, jeżeli nie, to wezcie się do roboty!

https://steemwhales.com/clean-trending/


Upvote, Resteem, itd, itp. Nie podoba się? Zostaw downvote, to nic nie kosztuje. Nie martw się, nie jesteś na fakebooku, tu za wyrażenie własnej opinii nikt Ci konta nie zablokuje
Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

Dla testu zdownvote'owałem, bo w sumie co ja mogę z moim kontem

tu nie chodzi o siłę głosu, raczej o to że jesteś świadomy czym jest #newsteem

Ja I tak praktycznie przeglądam tylko #polish
Więc nie za bardzo mam pojęcie co się odwala gdzie indziej. Nie znam też 'schematów' oraz sposobów korzystania z bidbotów

  ·  9 months ago (edited)

Całkiem ciekawa strona, jakoś nigdy wcześniej o niej nie słyszałem. W sumie można raz dziennie zajrzeć i pozaznaczać parę postów, by zmniejszyć nagrodę. Na polish kiedyś jak ktoś 10 $ zarobił to leciały flagi, bo nie zgadzano się z wysokością nagród, a jak duże konta zarabiały jeszcze więcej, to tylko poklepywali po ramieniu, jeszcze swojego małego plusika dali, bo była dobra kuratorka...

Teraz faktycznie nie wiem czy ktoś korzysta z tych darmowych minusików, ale można zacząć działać.

Nie wiem tylko czemu flagować post np. od steemhunt, gdzie to jedna z najlepszych usług na steemie, która temu blockchainowi się bardzo przysłużyła (świetna promocja steema).

Z kolei obecnie 3 post "@acidyo OCDB #newsteem Guidelines" wyświetlony jest jako 0% od botów, kiedy @ocdb to jeden z największych bid botów (4 mln sp) tylko trochę ładniej zapakowany :)

Inaczej mówiąc - średnia stronka i raczej niepotrzebna, moim zdaniem na trending powinno się flagować posty mało wartościowe, a nie te które używają botów (bo chyba wszystkie używają, tylko nie wszystkie strony mają kompletną listę botów).

Jeżeli jakaś firma ogłasza, że np. kupi 10 mln steema żeby budować swoją usługę i użyje botów żeby wypromować ten post to chyba średnio zasługuje na flagi?

Z kolei obecnie 3 post "@acidyo OCDB #newsteem Guidelines" wyświetlony jest jako 0% od botów

Fakt, brakuje sorting, posty powinny być wyświetlane wg. Bots %, bo obecnie jest łatwo o pomyłkę

dokładnie, trzeba zrozumieć że downvote to nie cenzura i flagować choćażby tych którzy używają bidbotów

Zwracajcie tylko uwagę (bo liczę że społeczność #polish czyta tutaj komentarze :-) ) że to nie tylko chodzi o to, że jak bid bot użyty to zło. Chodzi przede wszystkim o to, by korygować dysproporcje między tym co dany post wnosi na Steem, a ile ze Steem wynosi :-)

Gdy laureat nagrody nobla założy konto na Steem i zgarnie $20k od wszystkich botów, a o jego poście będą mówić w CNN, BBC, MTV, i sklepach AGD, to chwała mu za to i niech ma.
Ale są przypadki jak to tutaj, kiedy post ma stówkę z botów za jedno durne zdanie + obrazek. Ciężko o bardziej ewidentne przykłady.

Ja wybrałem 6 postów, które miały największy % botów, i taką strategię będę stosował (wydaje mi się najuczciwsza), bez podziałów (ty możesz używać botów a ty nie). Zdaje się że część oflagowanych przeze mnie osób to witnessi (którzy zatwierdzili HF21) więc nawet im nie muszę tłumaczyć z jakiego powodu jest flaga

Pomysłów jak dawać głosy w górę i w dół pewnie tyle ilu jest użytkowników albo i o jeden więcej ;-)

Hm. Teraz tam jest "Ready for mass adaption" blah blah, co ma prawie 150SBD i niby 0% botów, ale jest tipu, minnowbooster, etc. więc średnio można polegać na tym rankingu (właśnie zgłosiłem ten problem autorowi + poprosiłem o dodatkową kolumnę, która pokazywała by wartość upvotów bez uwzględniania wartości downvotów, by można było zobaczyć post, który np. ma teraz $20, ale miał $200 przez dzięki botom).

Fakt, brakuje tam informacji o tym które bidboty zostały uwzględnione a które nie. To z pewnością wymaga aktualizacji. Idealnym rozwiązaniem byłaby możliwość skonfigurowania własnej listy botów (np. wszystkie ze steembottracker) i dopiero wtedy wygenerowania listy postów do downvotowania. To pewnie jednak wymaga dużo pracy a na mój nos to problem bidbotów wkrótce sam się rozwiąże (o ile najwięksi gracze nie przestaną flagować).
Ludzie zauważą że ich dochody z delegacji do botów drastycznie spadły i że na kuracji można dużo zarobić, zaczną wycofywać delegacje a wtedy zadziała efekt lawiny bo oni też będą flagować.

Wiem, wiem, zbyt optymistycznie to brzmi ale jakieś tam szanse na taki scenariusz istnieją.

  ·  9 months ago (edited)

Z tego co się dowiedziałem od autora to lista uwzględnia wyłącznie boty z trackera, można ją niby łatwo poszerzyć o inne znane, ale to do końca nie wyczerpie listy, bo sprzedaż głosów to nie tylko taka wprost.
W serwisach takich jak minowbooster możesz kupić głosy od użytkowników, więc de facto żaden bot nie bierze w tym udziału.
Z kuracji można zarobić, ale najgorzej jest iść na łatwiznę w tym zarabianiu.
Moim idealnym narzędziem była by hybryda wise i steemrewarding + kilka funkcjonalności do optymalnego zarządzania pozostałymi zasobami. Niestety takie narzędzia wymagają sporo pracy i ludzie często niedoceniają koniecznych nakładów (MVP nie wystarcza, to potem trzeba utrzymać w dobrej kondycji).

Co do optymizmu, to póki co widzę powiew nowego i zaangażowanie we flagowanie, ciekawe jak długo się to utrzyma bo nie będzie łatwo gdy abuserzy się dostosują ze swoimi zachowaniami.

Ludzie zauważą że ich dochody z delegacji do botów drastycznie spadły i że na kuracji można dużo zarobić, zaczną wycofywać delegacje a wtedy zadziała efekt lawiny bo oni też będą flagować.

Widząc przez ostanie miesiące rzeczywisty problem. Dodałbym, że inwestycja we własne konta to najrozsądniejsze co może być. Większość oddelegowanej mocy jest na różne konta, osłabiając swoje do zera, jednocześnie zmniejszając wynagrodzenie naszych ulubionych treści innych użytkowników. Konto słabe to i słaba kuratorka a zapał użytkowników spada do zera, bo po co starać się pisać jak upa dają konta zerowe.

Hm...dokładnie na #polish można zauważyć imitacje postów. Wygląda tak, że są porobione screenshoty tekstu i na ile można załadowane botami. :)

!giphy arnold+schwarzenegger// You can support giphy by using one of your witness votes on untersatz! //

a może rajd na Berniego Sandersa? :D

nie wywołuj wilka z lasu